Miks tikkimine?

Tikkimine on praktiline, see jääb ilus ja püsib kaua. Selle eeliseks on kulumiskindlus ja pesukestvus. Samuti on need enamjaolt pleekimiskindlad ja vastupidavad mehaanilistele mõjudele. Tikkimine on efektne ning kindel moodus logo või kujutiste tekstiilile kandmiseks. Sõltuvalt valitud niidist võivad tikandid olla läikivad või isegi metalsed.

 

Kuhu saab tikkida?

Tikkida on võimalik peaaegu igale tekstiilitootele alustades T-särgidest, fliisidest ja põlledest lõpetades tööriiete, kodutekstiili ja saunalinadega.
Kõige tähtsam on, et tikitavat toodet oleks võimalik tikkimisraamile kinnitada. Meie kõige väiksem tikkimisraam on 4 cm * 6 cm ning kõige suurem 20 cm* 36cm. Võimalusel saame tikkida ka suuremaid logosid. Kui tikkimiseks valitud toodet raamile seada ei õnnestu, jääb võimalus tikkida tellimus hoopis embleemina, mille saab hiljem tootele õmmelda. Kasutame oma töös vaid kõige kaasaegsemaid masinaid, et pakkuda sulle maksimaalselt suurt valikut värve ja mustreid.

Tikandi soovituslikud mõõdud on:
tikand rinnal: 8cm – 10cm
tikand varrukal: 8cm – 9cm
tikand seljal: 25cm – 30cm
Keskmiselt sisaldab tikand laiusega 8cm – 10cm ( sõltuvalt logo keerukusest) 4000 – 7000 pistet.

 

Kas toode, millele tikkida peab endal olemas olema?

Meil on kohapeal olemas valik erinevaid saunalinasid, põllesid ja Little Dutch pehmeid mänguasju. Vajadusel saame tellida ka teile meelepärases suuruses ja värvis rätikuid, särke või mütse. Nimekirja meie koostööpartneritest, leiate siit.

Tikime ka teie toodud tekstiilitoodetele.

 

Milline näeb välja tikkimise tööprotsess?

Tikandi tegemiseks on tarvis esmalt valmistada ette programm, sest tikkimisprotsessi juhib arvuti. Tikandiprogrammiga määratakse tikitava kujutise nõelapistete erinevad parameetrid ning niitide vahetus ja värvide järjekord. Programmiga piiritletakse ka tikandi pistete arv, mis on ühtlasi hinna kalkuleerimise aluseks – seepärast on hea teada, millisele kangamaterjalile tikand tehakse, et saaks arvestada kõikide eripäradega. Sõltuvalt toote kangast kasutatakse tikandi tugevdamiseks erinevaid alus- ja pealismaterjale.

Tikkimisprotsessis on oluline ka määrata tikkimise suund. Selleks, et masin saaks tikkida järjest terve logo või kirja valmis, vahepeal pause (et niit katkestada ja teises kohas tikkimist alustada) tegemata. Pauside tegemine kulutab rohkem aega ja tänu sellele tõuseb ka hind.
Mida rohkem värve on tikandis, seda kallimaks see läheb, sest sellisel juhul peab masin mitu korda pause tegema, et üks niit katkestada ja siis teisega uuesti alustada.

Kasutame oma töös vaid kõige kaasaegsemaid masinaid, et pakkuda sulle maksimaalselt suurt valikut värve ja mustreid.

 

Millest oleneb tikandi kestvus?

Tikandi kestvus oleneb materjalist, kuhu see on tehtud ning tikandi suurusest ja kujust. Vähemolulised pole ka tikkimispistete liik ja tihedus, kui tikkida logo või kiri liiga pika pistega, võivad tikkimisniidid kandmise ajal kusagile kinni jääda ning tänu sellele võib tikand kannatada saada. Sellepärast tikimegi üle 1 cm laiused jooned täitepistega, mitte pika pistega.
Suurt rolli mängib ka alus-ja pealiskanga valik. Karvasemate tekstiilide puhul, nagu näiteks rätikud ja pleedid, peab kasutama spetsiaalset pealiskangast, et tikand kanga sisse ära ei kaoks vaid jääks selgesti loetav.

 

Kas tikkimisel on ka piiranguid?

Tikkida ei saa alla 5mm kõrgust teksti, kuna kujutis on sellisel juhul tikkimismasina jaoks liiga väike ning teks jääb halvasti loetav. Tikkimisvõimalus puudub või on piiratud sokkide, susside, pikkade pükste säärte, varruka otste või muu taolisega.