Miks valida masintikand?

Tikand on PRAKTILINE, see jääb ILUS ja püsib kaua.

Tikandi eeliseks on KULUMISKINDLUS ja PESUKESTVUS. Tikand hoiab oma värvi ja kuju ka peale mitmekordset karmi pesu. Erinevalt trükitud kujutistest ei tule tikand riietelt maha ning sälitab oma välimuse ka pärast mitmeid kasutuskordi.

Võime julgelt öelda, et tikand on PLEEKIMISKINDEL ja VASTUPIDAV mehaanilistele mõjudele. See on efektne ning kauakestev lahendus logo või kujutiste tekstiilile kandmiseks.

Oma töös kasutame kaasaegset Brotheri tikkimismasinat ning väga kvaliteetseid Madeira niite. Tikime polüesterniitidega, mis on kulumiskindlad ja imelise läikega.

Soovime pakkuda maksimaalselt suurt valikut värve ja seetõttu leiab meie salongist 60+ erinevat niiditooni, vajadusel tellime juurde selle “õige” tooni. Sõltuvalt valitud niidist võivad tikandid olla väga luksuslikud. Näiteks on meil kohe olemas sellised eksklusiivsed niidid nagu metalne-, helkur- või pimedas helendav niit.


Kui suurelt võiks tikkida?

Tikandi soovituslikud mõõdud on

rinnal 80mm – 100mm,

varrukal 80mm – 90mm,

seljal 250mm – 300mm,

nimetähed al 15mm,

tikandis tähekõrgus al  6mm.

Sõltuvalt logo keerukusest sisaldab keskmiselt üks tikand, mis on laiusega 80mm – 100mm, 4000 – 7000 pistet.


Milline näeb välja tikkimise tööprotsess?

Tikandi tegemiseks on tarvis esmalt valmistada ette TIKKIMISPROGRAMM, sest tikkimisprotsessi juhib arvuti. Programmi valmimiseks on eelnevalt vaja meile saata või tuua paberkandjal logo või PILDIFAIL. Eelistatult jpg, png, pdf. Teksti tikkimiseks pole eraldi faili vaja saata, programmis on üldjuhul olemas enamlevinumad Word faili kirjastiilid.

Samuti on oluline eelnevalt teada, MIS tootele või MATERJALILE tikand tehakse. Tikandiprogrammiga määratakse tikitava kujutise pistete arv, materjalist tulenevalt pistete pikkus ja tihedus, liik ning tikkimise suund. See oluline info tagab tikkimisel kvaliteetse lõpptulemuse.

Teeme alati enne päris tootele tikkimist NÄIDISTIKKIMISE, et tagada oma teenuse kõrge kvaliteet.

TEOSTAME LISAKS lihtsamaid ÕMBLUSTÖID. Näiteks embleemi õmblus tootele või takjakinnitusele. Tihti on tikandi tegemiseks tarvis keerukamatele toodetele (voodriga jopele) ligi pääsemiseks nende lahti harutamine ning hiljem kinni õmblemine.


Millest oleneb tikandi kestvus?

Tikandi kestvus oleneb TOOTE MATERJALIST, tikandi suurusest ja kujust. Vähem olulised pole ka PISTETE LIIK ja TIHEDUS, kui tikkida logo või kiri liiga pika pistega, võivad tikkimisniidid kandmise ajal kuskile kinni jääda ning tänu sellele võib tikand kannatada saada. Sellepärast tikimegi üle 1 cm laiused jooned TÄITEPISTEGA, mitte pika pistega.

Suurt rolli mängib ka ALUS- ja PEALISKANGA valik. Karvasemate tekstiilide puhul (rätikud ja pleedid) peab kasutama spetsiaalset pealiskangast, et tikand kanga sisse ära ei kaoks, vaid jääks selgesti loetav. Samuti väga venivad materjalid soovivad tikkimiseks alla tugikangast.


Kuidas hooldada tikitud esemeid?

  • Pese sama pesuprogrammi ja kraadiga nagu antud tootele on ette nähtud.
  • Ära vala plekieemaldajat või valgendit otse tikandile.
  •  Peale pesu võimalusel auruta või triigi tikand tagant küljelt, et see uuesti fikseerida.

Kas toode, millele tikkida peab endal olemas olema?

ALATI olete meie juurde oodatud ka OMA TOODETEGA.